Na czym polega malowanie proszkowe?

Prowadzimy sklep, który sprzedaje biżuterię ze złota, srebra, pereł oraz innych kamieni szlachetnych.

Na czym polega malowanie proszkowe?

Malowanie proszkowe to metoda otrzymywania wysoce ochronnej powłoki polimerowej o właściwościach dekoracyjnych. Innymi słowy, malowanie proszkowe pozwala nie tylko zmienić estetyczny wygląd produktu, ale również pozwala przedłużyć żywotność danego produktu, ze względu na dłuższą ochronę materiału przed korozją. Powłoka polimerowa jest popularna w konstrukcjach metalowych, inżynierii mechanicznej i budownictwie. Wynika to z faktu, że malowanie proszkowe posiada właściwości antykorozyjne, co pozwala chronić materiał przez dłuższy czas.

Co to jest malowanie proszkowe?

dokładne malowanie proszkowe w gliwicachMetoda malowania proszkowego polega na natryskiwaniu suchej farby na wstępnie obrobiony metal w postaci proszku, który jest następnie przekształcany w mocną i jednolitą powierzchnię poprzez obróbkę cieplną, od której zaczerpnięto nazwę „malowanie proszkowe”. Inaczej to się nazywa malowanie polimerowe, ponieważ powstająca powłoka powstaje w wyniku tworzenia się substancji wysokocząsteczkowej wielokrotnego przyłączania cząsteczek substancji do miejsc aktywnych w rosnącym polimerze. Jest to po prostu polimeryzacja. Aby wykonać dokładne malowanie proszkowe w Gliwicach warto zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Jest to przede wszystkim kabina lakiernicza, która  pozwala stworzyć komfortowe i prawidłowe warunki do wysokiej jakości malowania konstrukcji metalowych poprzez eliminację wpływów zewnętrznych. Komora wyposażona jest również w rekuperator, który zbiera resztki farb, co pozwala na ich ponowne wykorzystanie. Resztki lakieru są następnie filtrowane. Trzeba mieć również pistolet natryskowy i w tym przypadku istnieją dwa rodzaje pistoletów natryskowych do różnych prac – ręczne i przemysłowe. Dostępna jest również alternatywna wersja sprężarki wyposażona w filtr wysokociśnieniowy. Piec do polimeryzacji z kolei umożliwia stopienie wszystkich nałożonych cząstek farby, może mieć różne wymiary, co pozwala pomieścić różne objętości produktów. W celu uzyskania jednolitej i wysokiej jakości powłoki polimerowej wszystkie zanieczyszczenia są najpierw usuwane z metalu, odtłuszczane i poddawane obróbce specjalną kompozycją w celu zwiększenia odporności na zużycie i właściwości antykorozyjnych.

W kolejnym etapie, po obróbce powierzchni, wykorzystywane są komory proszkowe, w których farba jest równomiernie natryskiwana ze specjalistycznego sprzętu. Komora termiczna, zapewnia nagrzewanie i równomierne utrzymywanie temperatury, a proszek jest równomiernie topiony i spiekany pod wpływem temperatury, tworząc w ten sposób jednolitą warstwę, która wnika we wszystkie pory i struktury metalowe. Ostatnim etapem malowania proszkowego jest schładzanie.