Osuszacze powietrza w domu i przemyśle

Prowadzimy sklep, który sprzedaje biżuterię ze złota, srebra, pereł oraz innych kamieni szlachetnych.

Osuszacze powietrza w domu i przemyśle

Wilgotność powietrza ma bezpośredni wpływ na komfort użytkowania budynku. Co dokładnie oznacza ten termin? Jak skutecznie regulować poziom wilgotności powietrza w domu, czy też w budynkach przemysłowych? Ilość wody jaką może pomieścić powietrze to najprostsza definicja wilgotności powietrza. Ilość ta nie jest stała i najczęściej waha się w poszczególnych porach roku ponieważ jest ściśle związana z temperaturą powietrza. Optymalny poziom wilgotności powietrza powinien jednak zawierać się między 40 a 60 procent.

Rodzaje osuszaczy powietrza

solidny przemysłowy osuszacz adsorpcyjnyWilgotność powietrza możemy zmierzyć za pomocą prostego urządzenia dostępnego w wielu marketach budowlanych bądź przy pomocy stacji pogodowej. Jeśli poziom wilgotności powietrza jest zbyt niski, odbije się to na naszych górnych drogach oddechowych czy przesuszonych śluzówkach. Jeśli natomiast wilgotność powietrza stale przekracza 60 procent, narażeni jesteśmy na zawilgocenie mieszkania, co stwarza bardzo niekorzystne, szkodliwe wręcz warunki dla naszego zdrowia. Przyczyn wilgoci w domu może być wiele. Należy do nich niesprawna hydroizolacja budynku, słaba wentylacja, wilgotność technologiczna (wilgoć pozostała w ścianach po budowie/remoncie), brak izolacji termicznej budynku, niesprawna instalacja kanalizacyjna, źle wykonany drenaż budynku, czy przeciekający dach. Bardzo często wilgoć pojawia się w budynkach po zalaniach, bądź tam, gdzie okresowo podnosi się poziom wód gruntowych. Pierwszym najważniejszym krokiem w walce z wilgocią jest zdiagnozowanie jej przyczyny, następnie możemy zająć się skutkami. O ile wyeliminowanie przyczyny może okazać się czasem trudne lub wręcz niemożliwe, o tyle walka ze skutkami wilgoci wcale nie musi być problemem. Zamiast ogrzewać i wietrzyć pomieszczenia, warto posłużyć się osuszaczem powietrza, który bardzo szybko pomoże pozbyć się nagromadzonej wilgoci w ścianach. Solidny przemysłowy osuszacz adsorpcyjny to z kolei doskonały wybór do takich miejsc jak pralnie, suszarnie, czy też zakłady produkcyjne, gdzie wymagane jest utrzymanie stałego niskiego poziomu wilgotności. Solidny przemysłowy osuszacz adsorpcyjny najczęściej projektowany jest i budowany na specjalne zamówienie. Takie urządzenie jest w stanie poradzić sobie nawet z dużą ilością wilgoci w powietrzu, dzięki wysokiej wydajności.

W warunkach domowych świetnie sprawdzi się osuszacz domowy o wydajności od 5 do 40 litrów na dobę. Wykonany jest najczęściej z tworzywa sztucznego o nowoczesnym i atrakcyjnym designie. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę także na generowany hałas (stale pracujące urządzenie nie może być uciążliwe dla mieszkańców). Ważna jest również pojemność zbiornika na wodę (im większy, tym rzadziej trzeba go opróżniać).