Wskazania do zastosowania terapii behawioralnej

Prowadzimy sklep, który sprzedaje biżuterię ze złota, srebra, pereł oraz innych kamieni szlachetnych.

Wskazania do zastosowania terapii behawioralnej

Jedną z najskuteczniejszych i najczęściej wykorzystywanych metod w psychologii jest terapia poznawczo-behawioralna. Może być ona stosowana zarówno w leczeniu indywidualnym, jak i grupowym. Ta popularna technika świetnie sprawdza się w terapii pacjentów z natręctwami, fobiami społecznymi. Może być stosowana u najmłodszych. Daje szybkie efekty, sprawdza się w leczeniu wielu zaburzeń psychicznych. Jest ona powszechnie stosowana również w leczeniu zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych, zespołu stresu pourazowego.

Zalety terapii behawioralnej

terapie behawioralne w łodziMożna ją wykorzystać także w resocjalizacji więźniów oraz młodzieży. Sprawdza się także w leczeniu zaburzeń odżywiania, takich jak anoreksja i bulimia. Sesje terapeutyczne trwają zazwyczaj do pół roku. Pierwszym etapem jest określenie problemu, których dotyczy pacjenta, a także zapoznanie się z jego sposobem myślenia. Ważne jest, by uświadomił on sobie swoje emocje, uczucia i skojarzenia, które pojawiają się na skutek bodźca lub sytuacji wywołujących niepożądane reakcje. Utrudniają one codzienne funkcjonowanie, mogą powodować zaburzenie postrzegania własnego ciała lub świata, a także niewłaściwe sposoby odreagowania bodźców. Terapia poznawczo-behawioralna umożliwia przeanalizowanie związków pomiędzy emocjami, a sposobem zachowania pacjentów, uświadomienie im sposobu myślenia oraz zachowań. Dzięki temu mogą oni uzyskać kontrolę nad zachowaniami destrukcyjnymi, poradzić sobie z atakami paniki w sytuacjami stresowymi, zaakceptować własne ciało. W wielu gabinetach wykorzystywane są terapie behawioralne W Łodzi pacjenci mogą skorzystać z tej metody w wielu trudnych sytuacjach. Dzięki niej można osiągnąć pożądane efekty w krótkim czasie. Dzięki spotkaniom z terapeutą pacjenci mogą sami wyciągnąć wnioski na temat swoich zachowań, poradzić sobie z nieprawidłowościami, zwiększyć swoją samoświadomość samokontrolę, nauczyć się unikać negatywnych zachowań, a także zapobiegać pojawieniu się na zaburzeń. Dzięki niej można znacznie poprawić jakość życia pacjentów, pomóc im zrozumieć swoje błędne sposoby interpretacji zdarzeń, zmodyfikować sposób myślenia i nauczyć ich właściwego reagowania na bodźce.

Leczenie sprawdza się w przypadku zaburzeń lękowych, nerwicy, depresji, fobii, uzależnień, schizofrenii, zespołu stresu pourazowego, zaburzeń odżywiania oraz wielu innych nieprawidłowości. Terapia behawioralna ma wszechstronne zastosowanie, jest bardzo popularna w leczeniu osób, które nie radzą sobie z lękami, pogorszonym samopoczuciem. Dzięki niej można odmienić życie osób chorych, pomóc im właściwie funkcjonować w społeczeństwie.