Wybór odpowiedniej kancelarii

Prowadzimy sklep, który sprzedaje biżuterię ze złota, srebra, pereł oraz innych kamieni szlachetnych.

Wybór odpowiedniej kancelarii

Wybór właściwej kancelarii prawnej, to nie jest łatwa decyzja. Wiele osób zastanawia się, czym powinno się kierować, czy też jaki zakres spraw powierzyć danej firmie. Szukając kancelarii adwokackiej w Tarnowie, należy w pierwszej kolejności dokonać rozeznania na rynku. Poza tym kluczowym zagadnieniem, które należy poruszyć, jest podział kancelarii prawnych. Na rynku funkcjonuje bowiem bardzo dużo firm prawniczych, a klienci często nie są świadomi różnic między nimi.

Jak wybrać najlepszą kancelarię prawną?

kancelaria adwokacka z tarnowaPo pierwsze wskazać należy, że profesjonalni pełnomocnicy działają w formie kancelarii radcy prawnego lub adwokata lub kancelarii adwokacko-radcowskich. Dodatkowo oczywiście w sprawach związanych z prawem patentowym występują rzecznicy patentowi. Adwokat i radca prawny prowadzący kancelarię prawną nie może prowadzić swojej firmy w formie spółki kapitałowej, tj. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółki akcyjnej. Na rynku funkcjonuje wiele podmiotów – kancelarii prowadzonych w formie spółek akcyjnych lub spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. Nie są to spółki adwokackie lub radcowskie. Jeśli interesuje nas kancelaria adwokacka z Tarnowa, to należy również zwrócić uwagę na specjalizacje poszczególnych prawników wchodzących w skład danej kancelarii prawnej. W dzisiejszych czasach mnogość przepisów prawa oraz tempo ich zmian, pozwalają bezsprzecznie stwierdzić, że nie jest możliwe, aby jedna osoba posiadała wiedzę w każdej dziedzinie prawa. Nie zmienia to faktu, iż oczywiście zespół prawników taką wiedzę już może posiadać. Chociaż w dzisiejszych czasach przestaje mieć już to znaczenie, to jednak należy zwrócić uwagę na siedzibę kancelarii. Mimo iż Tarnów nie jest dużym miastem, warto pomyśleć o lokalizacji. Co prawda, w dobie Internetu, gdzie coraz rzadziej jest konieczne osobiste stawiennictwo w kancelarii, kiedy możliwe jest przekazanie wszelkich informacji przy pomocy środków szybkiego porozumiewania się, wybór ten ma marginalne znaczenie. Niemniej jednak, bywają sprawy, gdzie kontakt osobisty jest ważny. Wtedy też dojazdy do kancelarii mogą stać się dla nas uciążliwe. Obecnie zauważalne jest także zjawisko specjalizacji. Kancelarie skupiają się na obsłudze konkretnych podmiotów (rodzaju podmiotów), sektorów i branż lub konkretnych rodzajów spraw. Zatem przed wyborem prawnika, warto sprawdzić, czy ma on doświadczenie w sprawach podobnych do naszej.

Ważną kwestią jest również forma rozliczeń z kancelarią. Sposób jest wiele i zależne są od rodzaju sprawy oraz preferencji klientów. Warto podkreślić, że każdy klient ma zupełnie inne potrzeby i oczekiwania. W dzisiejszych czasach osobisty kontakt nie jest wymagany i większość spraw można załatwić przez Internet, jednak wiele osób czuje się bezpieczniej i pewniej, korzystając z pomocy prawnika w biurze.